Postale smo pisateljice!

23.04.2021

Kranjske gimnazijke so na Bodi pisatelj/pisateljica 2021 osvojile tri nagrade, posebno nagrado je prejela tudi mentorica profesorica Bernarda Lenaršič.

Avtorica: Jona Levar iz 3. c

V četrtek, 22. 04. 2021, je ob 17. uri preko aplikacije Zoom potekal sklepni dogodek natečaja Bodi pisatelj/pisateljica 2021, ki ga že osmo leto zapored organizira Pionirski dom. Letos smo se ga prvič lahko udeležili tudi dijaki srednjih šol in naša gimnazija je poskrbela, da se je trdno zapisala v zgodovino. Prireditev je vodil nekdanji kranjski gimnazijec Boštjan Gorenc - Pižama, strokovna žirija pa izbirala med kar 235 prispevki mladih pisateljev in pisateljic iz vse Slovenije. Za eno izmed treh nagrajenih najboljših del v srednješolski kategoriji A je bila izbrana zgodba naše dijakinje Izabele Letonja iz 2. b Memento mori. V isti kategoriji sva si posebno omembo prislužili tudi avtorici Manca Gostan Zevnik iz 4. f z zgodbo Ko boš imel nekoga rad in Jona Levar iz 3. c z delom Pravi ljudje. Letos je bila prvič kot presenečenje podeljena tudi posebna nagrada za mentorje, ki jo je upravičeno prejela naša mentorica prof. Bernarda Lenaršič.

Vsa naša dela lahko preberete v prihajajočem literarnem zborniku Akt.