Ob morju skoraj pozabiš na odhod

08.10.2021

Primorska in slovenska obala sta bili cilj ekskurzije dijakov 4. letnika

Avtorica: Alea Šuklje Hadžić iz 4. g

V sredo, 22. septembra 2021, smo imeli jesensko ekskurzijo. Pot smo začeli v Kranju, namenjeni pa smo bili v dinarskokraško in primorsko pokrajino. Prvi postanek smo naredili v Ajdovščini, kjer smo si ogledali kontaktni izvir reke Hubelj. Iz flišne pokrajine Vipavske doline smo se napotili v središče Krasa, v tipično kraško mestece Štanjel. Tu nas je pričakal vodič, ki nas je popeljal po mestecu in njegovi zgodovini.

Zatem smo se odpravili proti obali v primorsko regijo.  Najprej smo se zapeljali do gradu Socerb, ki nudi panoramski razgled na Tržaški zaliv. Potem pa smo se spustili z gričastih pokrajin do obale in se ustavili v Piranu. In kljub temu da smo imeli ekskurzijo na  prvi jesenski dan, smo se tako rekoč vrnili v poletje in ponovno uživali v sončnem vremenu. Kosilo smo pojedli v restavraciji tik ob obali, uživali v razgledu na morje in skoraj pozabili na odhod. Preden smo se vrnili v Kranj, smo se še sprehodili po klifih nad Mesečevim zalivom ter strunjanskih solinah.