Mnemotehnika po enajstletnih izkušnjah


13.01.2020

Luka Vidic je kranjskim gimnazijcem predaval o tehnikah pomnjenja

 

Avtorici članka: Nina Košnik in Živa Kovačič iz 1. c

 

V zadnjem mesecu smo se prvi letniki udeleževali predavanj mnemotehnike, ki jih je vodil Luka Vidic, zaposlen v Hiši eksperimentov v Ljubljani. Izobraževal nas je o tehnikah učenja ter lažjega pomnjenja podatkov. Predstavil nam je svoj sistem, ki mu po njegovih besedah najbolj odgovarja, oblikoval pa ga je kar 11 let. Poleg številskega sistema nam je predlagal, da si podatke zapomnimo v obliki zgodbe, s pomočjo asociacij, ki nas bodo na to spomnile. Na tak način si je zapomnil mnogo podatkov, in sicer od Prešernovih pesmi do imen najvišjih slovenskih vrhov. Med njegovimi predavanji smo se dijaki na zabaven način preizkušali in med seboj tekmovali v tem, kdo si na primer zapomni največ podatkov, besed in številk. Vzdušje  med delavnicami je bilo sproščeno, vsaka delavnica nas je zelo pritegnila. Na splošno nam je bila mnemotehnika zelo zanimiva in uporabna, posebej pa bi pohvalili vodjo projekta Luka Vidica, ki je delavnico odlično izpeljal.   
         
   

Uporabne povezaveVirtualni sprehod po Gimnaziji

Izdelava virtualnega ogleda
 
Mednarodna matura
IB Diploma Programme
Naložbo sofinancirata Republika Slovenija in Evropska unija iz Evropskega socialnega sklada.

EU skladi

Erasmus

KRsKOLESOM

Šola za starše
2021 2022 2023
julij avgust september
p t s č p s n
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
Sodelujemo z:


Na spletni strani uporabljamo piškotke (cookies).  Nekateri piškotki zagotovijo, da stran deluje normalno, drugi poskrbijo za vašo lažjo uporabo spletne strani, štetje števila obiskovalcev in delovanje vtičnikov, ki omogocajo deljenje vsebin.
Če boste nadaljevali, bomo sklepali, da ste sprejeli vse piškotke.
Ne strinjam se