Kranjski gimnazijci na Pravni fakulteti v Ljubljani

Dijaki Gimnazije Kranj na Pravni fakulteti v Ljubljani

Avtorica članka in fotografij: Špela Tomšič iz 2. e

V torek, 12. aprila 2022, smo imeli dijaki, ki obiskujemo pravni krožek v okviru krožka pravo 101 pod vodstvom Vida Indiharja Veličkoviča, možnost udeležiti se predavanja na Pravni fakulteti. Pravni krožek na Gimnaziji Kranj poteka že drugo leto, a je bila to zaradi dosedanjih ostrih ukrepov naša prva ekskurzija. Dobili smo se pred gimnazijo in nato z avtobusom odšli do Ljubljane, tam smo se skozi mesto sprehodili do Pravne fakultete, na kateri smo najprej imeli kratek ogled ter pogovor o študiju prava. Nato smo se udeležili predavanja z naslovom: ''Kršitve mednarodnega prava: primer rusko-ukrajinske krize.'' Predavanje je bilo zelo informativno in zelo zanimivo, predvsem smo pa bili presenečeni nad tem, da smo lahko sledili in razumeli, saj smo glavne stvari obravnavali že pri krožku, zaradi čustev smo predavanju mnogo laže sledili. Prav tako pa smo dobili grobo predstavo o tem, kako potekajo predavanja na Pravni fakulteti.

2021 2022 2023
junij julij avgust